DHI Saç Ekimi

Saç Ekimi

DHI Saç Ekimi

Dhi Saç Ekimi operasyonu günümüzde saç ektirmek isteyen potansiyel hastalar tarafından en çok incelenen ekim usullerinden bir tanesidir. Donör bölgesinden alınan saç köklerinin bulunduğu greftler tıbbi terminolojide transplantasyon emeliyle bedenin öbür bir kısmından ya da öbür bir vericiden alınan her doku veya uzva greft ismi verilen bu teknik ile dolaysız olarak saç ekimi yapılacak bölgeye nakil edilebilmektedir.

Dhi saç ekimi günümüzde saç ekiminde en çok seçilen usullerden biridir. Bu teknik ile saç ekim operasyonu alım ve ekim olmak üzere iki ana aşamaya ufalayabilir. Öbür usullerde de uygulanan FUE veya FUT alım teknikleri ile bir araya gelen greftlerin  özellikli aygıtlarla ekim yapılmak istenen alana yerleştirilmesi operasyonudur. Aynı zamanda ”Kalem Tekniği” olarak da öğrenilen bu uygulamada; özel ince uçları bulunan ve greftler teker teker içine koyularak basıldığında grefti dolaysız tene nakleden özel teçhizatlar/kalemler kullanılır. Yeniden yerel anestezi ile hakikatleştirilen bu operasyon öbür saç ekim tekniklerine göre daha uzun sürer, bu nedenle transfer eilebilecek greft rakamı değişir . Ancak ekim yapılacak bölgedeki saçların kesilmeden ekim yapılabilecek olması, saç ekimi sonrası görüntüsünü işi, sosyal statüsü ve/veya  değişik nedenlerden dolayı tasa edenler için de ayrı bir avantaj sunmaktadır. Bir çok muayenehanede pazarlama taktiği ve yüksek maliyetlerinden kaynaklı satış mesulleri tarafından empoze edilmeye çalışıldığı gibi yeni geliştirilmiş ve kurtarıcı olarak görülebilecek bir teknik değildir; kalemler 1999 senesinde kullanılmaya başlanmış olup o günden beri geliştirilerek kullanılmaktadır. Aksine; Dhi saç ekimi tekniğinden sonra geliştirilmiş çok daha iyi usuller mevcuttur.

Her hasta için uygun bir usul olmamakla beraber, şahsın Dhi saç ekimi tekniği ile saç ekimine uygunluğu ayrıntılı sıhhat geçmişi tahlilinin ardından hekim hakimiyetinde tanımlanır. Bu teknik için uygun hasta tercihi çok ama çok ehemmiyetlidir. Yüksek greft rakamlarına gereksinim dinleyecek hastalara uygulanması işlemin çok uzun saatler süresince sürmesine, bu sebeple sarihte uzun müddet kalan greftlerin niteliklerini tamamen veya kısmi olarak kaybetmesine neden olmaktadır.

İletişime Geç
24/7 communication for what you wonder.
Contact With Whatsapp!