Liposuction Ameliyatı

Plastik Cerrahi

Liposuction Ameliyatı

Liposuction vakumla yağ alma bölgesel olarak birikmiş fazla yağların vakum ile alınması operasyonudur. Bedenin yağ olan rastgele bir alanında yağ aşırılığını eksiltmede gidermede kullanılmaktadır. Bölgesel olarak incelmede harikulade bir usul, belkide öğrenilen en iyi uygulamadır fakat tesirli bir kilo verme usulü değildir. Zati yağ alma operasyonu kilo verme emeliyle kullanılmamalıdır.

 

Şayet liposakşın düşünüyorsa bireyin atması gereken ilk adım lüzumlu araştırmaları yaptıktan sonra bir estetik plastik cerraha danışmaktır. Hasta, arzulanan elde edilecek neticenin yanılgısızlık değil düzenleme olduğunu usta tutarak liposuction sonrası iyi görünme, iyi sezme ve neticeleri mevzusundaki temennilerini sarih vicdanlılıkla tartışmalıdır.

 

Liposuction teşebbüsü sizin görüntünüzü ve problemi düzenleyebilir, ancak elde edilecek neticeler size has olacaktır. Estetik cerrahi görünümünüzü değiştirebilir ve kendinize olan güveninizi tazeleyebilir fakat gerçek olan size bağlıdır. Yağ aldırma perhiz ve egzersiz yoluyla sağlanabilecek kilo kaybı yerine geçebilecek bir usul olmadığı gibi obezite ve kiloluluk için de çözüm değildir.

 

Liposuction uygun hastalar için ideal bir cerrahi tekniktir. Estetik cerrahınız size liposuction yerine veya onunla beraber ten ve yağ dokusunun beraber kesilerek çıkarıldığı bir operasyon olan karın germe operasyonu abdominoplasti önerebilir.

 

Yağ alma operasyonu yağ hücreleriyle beraber yağ reseptörlerinide kalıcı olarak eksiltmektedir. Liposuction ın yaşam boyu kalıcı olmasının sebebi budur. Liposuction tasarılaması yapılırken uygulama yapılacak alaının ve etrafının bir tam olarak değerlendirilmesi ve gereken yerlere uygulama yapılması ehemmiyetlidir.

 

Tüm hastalarım operasyon evvelinde yaptığım liposuction operasyonlarının evveli sonrası resimlerini görmeyi arz edebilirler. Bu sayede hastaların usunda bir sual işareti kalmamaktadır.

 

Bir uygulamada bireyden bireye, kiloya ve uygulama alanı rakamına bağlı olarak değişmekle beraber vasati olarak en fazla 5-6 litre yağ alınmalıdır. 50 kilogramlık bir şahısta 5 litre belki maksimum bir sayı olabilirken 100 kilogramlık bir erkek de 6-7 litre rahatlıkla alınabilir. Dolayısıyla alınacak ölçü herkes için kendine hastır.

 

Yeniden alınacak maksimum ölçü her hastada uygulanacak diye bir kaide yoktur. Misalin sizin karnınızdan 2-3 litre yağ alınması belkide yeterli olacaktır ve bu siz 20-25 kilogram verdiğiniz zamanki görüntüden dahi daha iyi olacaktır. Liposuction operasyonunun fazla ölçülerin üzerine çıkılması, kilo verme usulü olarak kullanılması vaziyetinde bazı problemler oluşabilecektir.

İletişime Geç
24/7 communication for what you wonder.
Contact With Whatsapp!