Kol Germe Ameliyatı

Plastik Cerrahi

Kol Germe Ameliyatı

Kol germe operasyonu yaşın ilerlemesine ve kilo kaybına paralel olarak sarkan ve hafifleyen üst kol tenine uygulanan bir estetik cerrahi işlemidir. Bu alanda bulunan üst kol adalelerinizi operasyon olmadan, kol germe egzersizlerini kuvvetlendirebilirsiniz ancak bu mevcut elastikiyeti ve yağ birikimlerini ve hatta cilt aşırılığını ne yazık ki gideremezsiniz.

 

Arm fit olarak da geçen kol germe operasyonu ayrıca tıbbı literatürde brachioplasty olarak öğrenilir. Kol germe operasyonlarında koltukaltı ve dirsek arasındaki fazla ten, yağ eksiltilerek daha orantılı bir görünüm sağlaması için, üst kol konturları yine şekillendirilir. Daha gelişmiş işlemlerde ise, üst kol içinde boydan boya kesi izi kalır. Kol germe operasyonu sayesinde üst kollar daha genç ve sıkı gözükerek, öz güvenin çoğalmasına ve rahatlıkla kısa kollu giysiler giyilmesine imkân sağlar.

 

Şayet fazla kilo kaybından üst kollarınız sarkmalar varsa, üst kol deriniz hafiflemişse, üst kollarınız alt kollarınıza göre daha yağlıysa ve üst kollarınız alt kollarınızla orantılı değilse, kol germe egzersizlerine karşın derlenmiyorsa, kol germe operasyonu yaptırabilirsiniz.

 

Kol germe operasyonunda, öncelikli olan kolun iç kısmındaki aşırılık, yağ, cilt ve cilt altı dokusu çıkartılır ve sonrasında kolun evvelden olduğu gibi natürel ve genç görünümünü sağlayacak biçimde kol germe işlemi sonlandırılır. Kol germe operasyonlarında bazen liposculpture usulleri de destekçi usuller olarak işleme dahil edilebilir.

 

İlaçlar, cerrahi harekât sırasında rahatınız için verilir. Hekiminiz sizin için en iyi tercihi yapıp, intravenöz sedasyon veya genel anestezi yapılarak harekâta başlanır. Kol içine yapılacak netin uzunluğu ve formu, çıkarılacak ten ölçüsüne göre değişkenlik gösterir. Kesiler cerrahın seçimine bağlı olarak, kol iç ya da arka kısmına atılır ve yalnızca dirsekle kol atı kısmına kadar olan alan içine yapılır. Netin ardından yağlı kısımın alınması için liposuction ya da değişik yağ transferi usulleri uygulanır. Kol adaleleri ve yağlı dokusu yine şekillendirilerek kapatılma safhasına geçilir. Kol germe kesileri genellikle çıkarılabilir veya emilebilir dikişlerle kapatılır.

 

Kol germe operasyonu sonrasında oldukça rahat bir yarıyıl geçirirsiniz. Kollarınızda şişlikler, morarmalar ve bu bölgelerde çok hafif bir miskinlik hissi, takribî olarak 2 hafta içinde geçtiği gözlemlenecektir. Konuta çıktıktan sonra uygulamanız gereken prosedürler hakkında bilgi sahibi olarak sağlık kurumundan bölmenizi öneriyoruz.

 

İletişime Geç
24/7 communication for what you wonder.
Contact With Whatsapp!