Zirkonyum Kaplama

Diş

Zirkonyum Kaplama

Avrupa’da senelerdir kullanılmakta olan Zirkonyum Implant çeşidi ülkemizde de uygulanmaktadır. Daha evvel diş onarım usullerinde yapılan dişlerin altına yerleştirilen metal bir katman ile dişler kuvvetlendirilir di ancak zaman içerisinde hem kimi hastaların yaşadığı problemler hem de daha sıhhatli ve ideal bir çözüm arayışı neticesinde ortaya Zirkonyum İmplant uygulaması çıkmış oldu.

 Zirkonyum malzemesinin doğası ve sağlamlığı sebebiyle zirkonyum implantlar da son derece sağlam ve uzun ömürlü olmaktadırlar. Zorlu şartlara direnebilecek bir madde olduğundan, diş implantlarında eforlu bir performans gösterir. Basit basit hasar görmez ve aşınmaz. Metale alerjisi olan hastalar tarafından hiçbir alerjiye neden olmadığından basitlikle tolere edilir ayrıca kırılmalara dayanıklı oluşu ve biyolojik geçimliliği sayesinde implant işlemi sürecinde ideal bir kullanım sağlar. Diş eti problemlerine yol açmaz, ayrıca ışık geçirme özelliği sayesinde implant dişlerimizde natürel dişlere en yakın estetik görünüşü ve işlevi tutmamızı sağlar.

Genel beden sıhhati bakımından daha yararlı olan ve yeni yapılan dişlerin estetik olarak daha zaferli neticeler vermesine takviyeci olan zirkonyum, aslen tıbbın öbür alanlarında da kullanılan, çok sağlam bir malzemedir. Zirkonyum başta kalça eklem takmaları olmak üzere bedenin değişik bölgelerinde asıllaştırılan işlemlerde kullanılmış ve bugüne kadar rastgele bir yan tesiri veya hasarının olmadığı ispatlanmıştır.

İletişime Geç
24/7 communication for what you wonder.
Contact With Whatsapp!