İmplant

Diş

İmplant

İmplant, yetersiz olan dişlerin işlev ve estetiğini tekerrür kazandırmak emeliyle çene kemiğine yerleştirilen yapay diş kökleridir. İmplantlar yaygın olarak dokulara uygun ve son derece dayanıklıdırlar. İmplantların görünümü ve kullanımı çok rahattır, ağızda varlıkları dahi sezilmez.

İmplant rehabilitasyonunun avantajları; tek dişini kaybetmiş olan hastalarda tek diş onarımı için yandaki dişlerini feda etmek zorunda kalmadıkları gibi daha estetik ve fonksiyonel neticeler ortaya çıkmaktadır. Alt yada üst çenede dişlerin bir kısmını kaybetmiş hastalar köprü yapılabilmesi için sıhhatli dişlerini kestirmek zorunda kalmaktadır. Alt veya üst çenede tamamen dişlerini kaybedip takmanın hareketine bağlı olarak vuruk veya iyi çiğneyememe şikayetlerinde, üst çene takmayı kullanan şahıslarda takmanın damağı kapatmasıyla tat alma duyusunun eksilmesi problemlerini yaşayan hastalarda implant rehabilitasyonu sayesinde natürel dişe en yakın takmaların ayapılması meseleleri ortadan kalkacaktır.

Millet arasında vidalı diş, diş ekimi, suni diş kökü olarak deyim edilen dental implant uygulamaları ile alakalı çalışmalar 1960′larda başlamıştır. Kaybedilen dişlerin yerine yeni dişlerin konulması emelli dişhekimliği usulleri olan dişlerden dayanak alan köprü, total ve parsiyel takma uygulamalarına göre çok daha estetik ve konforlu işlemlerin neticeleri ortaya çıkarması implantolojinin bu kadar popüler hale gelmesindeki en büyük nedendir.

Hastaların var olan ağız yapılarına göre farklı cerrahi harekâtlar gerektirmesi, kullanılan malzemelerin ithal edilmesi ve uygulama yapan doktorların süregelen eğitim faaliyetlerine katılmasını gerektirdiğinden İmplant rehabilitasyonu,değişik rehabilitasyon usullerine göre maaliyetlidir.

İletişime Geç
24/7 communication for what you wonder.
Contact With Whatsapp!