Diş Protezleri

Diş

Diş Protezleri

Ağızda dişlerin olmadığı zamanlarda yapılan alt ve üst damaklara oturan takmalar damaklı diş takmayı olarak da öğrenilir. Bütün takmalar takıldığında yanaklardaki ve dudaklardaki çöküntülerinizi doldurup şişirir. Takma kullanılan dişlerinizin ön grupta olanlarına porselen planlanıp yapılabilir. Bu gidişatta estetik memnuniyetiniz gayet yüksek olur.

Bütün takma dişler vasati 14 gün içinde, takribî 5 seans yapılır. Bireyin çenesinin ölçümü alınıp özel olarak yapılan takmalar alt çene ve üst çenedeki kemiklerin ölçülerine göre yakalayıcılığı değişir. İlk yapıldıklarında bütün takmalar dişin işlevlerini ısırma, kesme, öğütme gibi ağız adaleleri alışana kadar azıcık güçlük yaşanır sonrasında alışılır.

Bütün takmaların pakliği, akan suyun altında fırça ve sabun dayanağıyla yapılır. Takmaların kendi özel fırçaları olmakla beraber diş fırçası desteğiyle de arınılabilir. Bunun dışında bir hayli markanın arınıcı tabletleri de vardır. Bir su kabına atılarak tablet ile takma bekletilerek pakliği yapılabilir. Paklik için diş macunu kullanılmamalıdır.

Bütün takmaları kullanırken pakliğine itina gösterilmeli, paklik hiçbir biçimde kaynar suyla yapılmamalıdır. Gece uyumadan evvel takma ağızdan çıkarılmalı ve özel bir kap içerisinde saklanmalıdır. Bunun yanında kırılgan olduğu unutulmamalı takıp çıkarırken veya paklerken düşürme vaziyetinde dikkat edilmelidir.

İletişime Geç
24/7 communication for what you wonder.
Contact With Whatsapp!