Diş Eti Tedavileri

Diş

Diş Eti Tedavileri

Diş etinde şişme, diş etinin kızarması veya koyu kırmızı görünmesi gibi diş eti meselelerinin erken bulgularını yaşasanız bile diş doktorunuz bunu tespit etmeden evvel bir sorun olduğunu fark etmeyebilirsiniz.
Bu surattan da diş doktorunuzu ziyaret etmeniz çok önemlidir. Diş doktorunuz tetkik esnasında profesyonel tahlille diş eti meselelerinin bulgularını tanımlayabilir ve sorun dahada ilerlemeden çözebilir.

Şayet diş doktorunuz diş eti meseleniz olduğunu tanımlarsa, bunu daha da ileriye gitmeden, evde alabileceğiniz tedbirler ile nasıl durdurabileceğiniz ile alakalı tekliflerde bulunabilir. Bunun dışında daha profesyonel işlem tekliflerinde de bulunabilir.

Tedavi galibiyetinin anahtarı plakların arınılmasını sağlayarak ağız bakımın iyileştirilmesidir.

Birinci adım doğru bir fırçalama tekniği ile diş ve diş etlerinizin pakliğinin sağlanmasıdır. Şayet ki ciddi bir diş eti meseleniz var ise diş doktorunuz ağzınızın genel pakliği için bir diş fırçası, erişilmesi güç alanların pakliği için ise değişik arınma taşıtları veya fırçaları önerebilir. Misalin; diş arası fırçaları, diş ipleri gibi. 

İkinci adım plakların uzaklaştırılmasına destekçi olduğu muayenehane olarak ispatlanmış olan sodyum bikarbonat kapsayan bir diş macununun kullanılmasıdır.

Şayet ciddi, kesintisiz ve sıklıkla bulgu gösteren diş eti meseleleriniz var ise diş doktorunuz sodyum bikarbonat kapsayan bir diş macununun yanında, klorheksidin kapsayan bir ağız çalkalama suyunun kısa süreli kullanımını da önerebilir. Bu mahsuller diş eti meselelerine neden olan plakların uzaklaştırılmasına ve diş eti bakımınıza destekçi olarak diş eti meselelerinizin hakimiyet altına alınması ve daha ciddi meselelere yol açmasına mani olur.

İletişime Geç
24/7 communication for what you wonder.
Contact With Whatsapp!