Diş Beyazlatma

Diş

Diş Beyazlatma

Diş beyazlatma, dişlerinizin görünüşlerini iyileştirmek için uzman diş doktorları tarafından uygulanan beyazlatma operasyonudur. Perhiz ve hayat stili dahil olmak üzere bir hayli etken zamanla dişlerde renk bozulmasına neden olabilir. İşlem, gülüşünüzü gençleştiren ve güveninizi artırabilen sızısız bir operasyondur.

Hastalarımızın çoğunun diş beyazlatmaya gereksinimi vardır. İşlem için yapılan ziyaret, dişlerinizi 5-8 tonluk hale getirmesi 45 ila 60 dakikalık bir prosedürden oluşmaktadır.

Diş yüzeylerini çıkartmadan uygulanan diş beyazlatma usulü ile natürel renginin aydınlatılmasının pek çok tesirli doğruluğu vardır. Renk metamorfozları bütün olarak bitirilmez ancak var olan gölge aydınlatılabilir. Dişlerin neden beyazlatılması gerektiği mevzusunda birkaç neden sayılabilir. Herkes için bu gidişat her ne kadar değişik olsa da deri ve saç rengimizin değiştirilebildiği gibi dişlerimizin renginde de başkalaşım yapılabilir. Az da olsa bazı insanlar parlak dişlere sahiptir. Ancak yaş ilerledikçe dişlerimiz de renklenme alana azalır.

Diş yüzeylerinde çay, kırmızı şarap, kahve, sigara ve frenk üzümü gibi gıda ve meşrubatlar kirletilme yapabilir. Ayrıca bazı insanlarda kullanmış olduğu antibiyotiklerin veya kirlerin tesiri ile dişlerinde minik çatlaklar oluşabilir bu da renk metamorfozlarına neden olur.

En yaygın diş beyazlatma usulü profesyonel beyazlatma operasyonudur. Doktorunuz işleme uygun olup olmadığına karar verir ve büyüyecek tüm vaziyetlerin teftişini yapar.

Diş doktoru işlem sürecinde diş etlerinizi gözetmek emeli ile bir kalkan ya da jeli diş etlerinize uygular. Sonrasında beyazlatma mahsulünü dişlerinize uygular. Sonrasında beyazlatma mahsulü dişlerinize uygun özel bir işlem kullanılarak uygulanır.

Uygulanan işlemdeki faal bileşen genel olarak karbamid peroksit ya da hidrojen peroksit’tir. Etmen maddenin dağılınmasıyla beraber oksijen dişlerde bulunan emayeye girer ve diş renginiz daha beyaz hale getirilir.

İletişime Geç
24/7 communication for what you wonder.
Contact With Whatsapp!