DHI Saç Ekimi Nedir?
Blog
DHI Saç Ekimi Nedir?

DHI Saç Ekimi (Direct Hair Implantation) "Doğrudan Saç Ekimi" anlamına gelir. DHI saç ekimi, günümüzün en gelişmiş, en estetik, en kolay, en rahat uygulanabilen, en konforlu majör saç ekim tekniğidir.

DHI Saç Ekimi tekniğinde, diğer tekniklerde olduğu greftler ense bölgesinden toplanmaktadır. Choi adlı medikal kalem aracılığıyla toplanan grefler, işlem ile ilgili eğitimlerini tamamlamış uzman kişiler tarafından yapılmalıdır. Choi aracılığıyla toplanan grefler açık bölgelere ya da seyrekmiş bölgelere zarar vermeden ekim işlemi gerçekleştirilir. DHI Saç Ekimi yöntemini FUE yönteminden ayıran en büyük fark, DHI yönteminin 2 FUE yönteminin ise üç aşamadan oluşmasıdır. FUE ve diğer eski yöntemlerde saç ekimi tekniği iki ayrı seferde gerçekleştirilirken, DHI tekniğinde özel medikal kalem sayesinde bu işlem tek seferde yapılabilmektedir. Bu sayede saç ekimi işlemi daha konforlu ve kolay bir şekilde gerçekleştirilmiş olur. Bu uygulamanın amacı, saç ekimini daha kaliteli bir hale getirmek, istenilen yoğun görünümü sağlamak ve saç ekimi yapılan kişini günlük hayatına en hızlı şekilde geri dönmesini sağlamaktır.

DHI Saç Ekimi yöntemi diğer yöntemlere göre daha az işlem gerektirse de operasyon daha uzun sürmektedir. Bunun sebebi, saç köklerinin tek tek toplanması ve tek seferde ekim işleminin gerçekleştirilmesidir. Toplu olarak saç ekimi yapılmamaktadır. DHI, diğer saç ekimi yöntemlerine göre daha uzun sürse de uygulanan bölgede daha az tahribata yol açması ve daha doğal bir görünüm elde edilmesi adına en kaliteli sonuçların alındığı saç ekimi yöntemidir. Sağlıklı dokulara zarar vermeden gerçekleştirilen saç ekimi işlemi, daha sık ekime imkân sağlamaktadır.

DHI Saç Ekimi işlemi öncesi ense bölgesine lokal anestesi uygulanır ve saç kökleri rahatlatılır. Özel implant kalemi aracılığıyla (Choi) saç kökleri toplanır ve hemen akabinde saç ekimine başlanır. Choi ince ve sivri bir yapıya sahiptir. Donör bölgeden toplanan saç kökleri, kalem vasıtasıyla ilgili bölgelere yerleştirilir. Tüm bu işlemlerin alanında uzmanlaşmış, tecrübeli kişiler tarafından yapılması çok önemlidir. Saç ekim işlemi kişinin deri yapısına, saç ekimi yapılacak alanın büyüklüğüne, ekimi yapacak doktorun tecrübesine ve yöntem bilgisine göre değişir. DHI Saç Ekimi işlemi ortalama olarak 10-12 saat sürmektedir.

DHI Saç Ekimi işlemini yapacak doktorun uzmanlığı kadar saç ekimi yapılacak kişinin operasyon öncesi dikkat etmesi gereken hususlar vardır. Operasyona bir hafta kala sigara ve alkol kullanımı en aza indirilmeli hatta bırakılmalıdır. Vücudu yoracak spor temposundan uzak durulmalı, vücut yorulmamalıdır. Operasyona hazır hale gelen kişi, saç ekimi gününde saçlarının temiz olmasına özen göstermelidir. Yağlanma durumu varsa aynı gün mutlaka temizlenmeli, harici kimyalar ürünler kullanılmamış olmalıdır. Ayrıca saç ekimine tok halde girilmelidir. Sıkı yapılmış bir sabah kahvaltısı, vücudun zayıf bırakılmaması adına çok önemlidir.

İletişime Geç