PRP ve Mezoterapi

Saç Ekimi

PRP ve Mezoterapi

Saç dökülmesi yeni başlamış ya da son zamanlarda süratlenmiş bireylerde mevcut saç köklerini gözetmek ve kuvvetlendirmek için yapılan rehabilitasyon yöntemidir. Platelet Rich Plasma sözcüklerinin kısaltılması olan PRP hastanın kanından elde edilir. Plateletten zengin plazma akışkanı, trombosit kaynaklı otolog proteinler ile karıştırılarak saçların seyrekleştiği bölgeye uygulanır. Özellikle ani izleyen dökülmelerde saç dökülmelerini durdurarak nedeni ne olursa olsun teşhis için zaman kazandıran en harikulade usullerden biridir. PRP tedavsi hücre yenilemesinde çok ehemmiyetlidir, zira beden sistemindeki zarar ve bozulmaları onarır. Kök hücreler ağırlıklı olarak bedende kemik iliği içerisinde bulunur, ancak beden işlevlerini yenilemek için sistemden uzuvlara ve tene doğru hareket eder. Kök hücreler zararlı ve ölü hücrelerin yenilenmesinde temel korunma kaynağıdır.

Kanınız özel bir tüpe içerisine alınır. İçerisinde kan olan tüpler, santrifüj isimli cihazdan geçirilerek ölü hücrelerden ayrıştırılır. Artık faydalı etmenlerini kapsayan PRP saç teninize uygulanmaya hazır hale gelmiştir. Bu ayrıştırmanın esas nedeni PRP’nin saç kaybındaki rehabilitasyon tesirini çoğaltmaktadır.

Plateletler trombosit kaynaklı otolog proteinler ile karıştırılarak saçın başladığı noktadan itibaren, mikro iğneler dayanağıyla saç tenine enjekte edilir.

İletişime Geç
24/7 الاتصال لما تتساءل.
تواصل مع Whatsapp!