Yüz Germe

Plastik Cerrahi

Yüz Germe

Yüz germe, her ne kadar estetik kaygılar sebebiyle yapılan medikal bir işlem olarak algılansa da, süre zaman tıbbi bir gereklilik olarak adlandırılır. Estetik kaygılarla meydana getirilen yüz germe operasyonlarını, günümüzde artık yalnız hanımların tercih ettiğinden söz edemeyiz. Günümüzdeki erkekler arasında da oldukça talep gören yüz germe işlemleri çoklukla belirli bir yaş ondan sonra yüzde deri gevşemeleri meydana gelen ve sarkmalarını toparlamak için yapılır. Bu işlemler için bir yaş sınırlamasından söz etmek de pek doğru değildir çünkü bireyin kendi yüzünü yaşlanmış hissetmesi ve buna karşılık yapılan muayene sonucunda tespit edilmesi yeterlidir. Günümüzde çok popüler hale gelen obezite cerrahisi hemen sonra da ciltte gelişen sarkıklıklar bireyleri oldukça rahatsız etmektedir. Bu yüzden hastalar da yüz germe operasyonunu tercih etmektedirler.

 

Yüz germe işlemi için illa ameliyat şart değildir. Alternatif olarak tercih edilenlerden biri de yüz germe bandıdır. İnternet alışveriş siteleri yada kozmetik mağazalarından bile her insanın kolaylıkla erişebileceği yüz germe bantları halinden memnun olmayan kişiler tarafından çok fazla uygulanmaktadır. Yüz germe bantları ile yapılan uygulamaların, yalnızca geçici bir çözüm bulunduğunu, yaygın olarak piyasada bulunan bu ürünlerin standartlarının da tartışmalı bulunduğunu akıldan çıkartmamakta fayda vardır.

 

Yüz germe bandı ve yüz germe amacıyla ameliyatsız, enjeksiyonla meydana getirilen işlemler haricinde ameliyatla yüz germe işlemi de mümkündür. Bireyin zorunluluk ve / yada estetik hoşnutsuzluk sebebiyle başvurması halinde, uzman doktor tarafınca meydana getirilen muayene sonucunda sarkma deformasyonlar tespit edilmişse bu problemleri yüz germe ameliyatı ile gidermek de çok da zor değildir. Çağımızın teknolojisi ile gerek bu tür uygulamaların düşük maliyeti gerekse ameliyat ve sonrası sürecin hızlı ilerlemesi bu yöndeki tercihleri arttırmaktadır. Ameliyat yapılmadan önce hastanın gençlik fotoğraflarına bakılarak yaşlılığın nasıl ilerlediğini, yüzün hangi taraflarında ve ne yönde deformasyon oluştuğu tespit edilir.

 

Yüz germe ameliyatı ile beraber yalnız derinin gerildiği şeklinde bir yaygın kanı vardır. Başarılı sonuç verecek bir ameliyat ile bir tek deri değil, tüm cilt katmanları üç boyutlu olarak şekillendirilir. Ciltte yapılan kesi ile cildin alt kısmın da bulunan bağ dokularına, mimik kaslarına ve sarkmış dokulara müdahale edilir. Cilt altındaki bu derin dokulara meydana getirilen dokunuşlarla gevşemiş, sarkmış unsurlar düzgüsel bir yüzde olması ihtiyaç duyulan bölgelere taşınmakta ve mevcut bozukluklar giderilmektedir. Yüz germe ameliyatı ile alakalı akla gelen başlıca sorulardan birisi de iz kalıp kalmayacağıdır. Yüz germe ameliyatında 1 ila 2 milimetrelik ufak kesiler saç içinde kalacak biçimde yapıldığı için herhangi bir iz görüntüsü söz konusu değildir. Diğer bir yöntem ise kesiler kulak ön ve arkasında olduğu ve yüzün doğal çizgileri aralarına yerleştirildiği için zamanla iyileşerek görünmez hale gelir.

İletişime Geç
24/7 الاتصال لما تتساءل.
تواصل مع Whatsapp!