Obezite Mide Küçültme

Genel Cerrahi

Obezite Mide Küçültme

Obezite operasyonları olarak da öğrenilen mide küçültme operasyonları, obezite meselesinin ortadan kaldırılması ve mide hacmini kısıtlayarak kilo verme sürecinin basitleştirilmesi amacına reelleştirilir.

Tüp mide operasyonu ve gastrik bypass operasyonu dünya genelinde en çok seçim edilen mide küçültme operasyonlarıdır. Süratle kilo verilmesini sağlayan, midenin hacmini küçülten, iştahı eksiltip bireyin yaşadığı obezite kaynaklı şikayetlerini eksilten bu işlemller kendi gayretleri ile kilo veremeyen binlerce hasta için ikinci bir kısmet olarak açıklanmaktadır.

Tüp mide operasyonu ve gastrik bypass operasyonu genel anlamda mide küçültme operasyonları kapsamında değerlendirilse de her iki harekâtın değişik özellikleri bulunur. Tüp mide operasyonu sırasında sadece mide hacmi küçültülürken gastrik bypass operasyonu ile mide hacminin küçültülmesinin yanı sıra yiyecek emilim mekanizması da değiştirilir.

Mide küçültme operasyonu maliyetleri obezite hastalığından kurtulmak isteyen bir hayli birey tarafından merak ediliyor. Ancak mide küçültme operasyonu maliyetleri ile alakalı bir hayli değişik etken bulunuyor.

Hastaların tüp mide operasyonu mu gastrik bypass operasyonu mu istedikleri, sağlık kurumunda kalmaları gereken gün rakamı, mide küçültme operasyonlarının hangi sağlık kurumunda asıllaştığı, sağlık kurumuların maliyet siyaseti, işlemi asıllaştıran cerrahın tecrübesi, işleme cerrahla beraber katılan takım arkadaşlarının sayısı, operasyon sırasında kullanılan cerrahi malzemelerin niteliği vb. unsurlar obezite cerrahisi maliyetleri üzerinde tesirli oluyor.

İletişime Geç
24/7 الاتصال لما تتساءل.
تواصل مع Whatsapp!