Porselen Kaplama

Diş

Porselen Kaplama

Porselen kaplama veya lamina diş kaplama, dişlerde görülen estetik meselelerden kısa müddet içerisinde kurtulmayı sağlayan profesyonel bir diş doktorluğu hizmetidir. Kırık veya kaybedilmiş, rengi değişen veya biçim bozuklukları olan dişlerin yerine porselen kullanılarak hakikatleştirilen estetik bir uygulamadır.

Porselen kaplama kemik gelişimini bitirmiş ve 18 yaşından büyük herkese uygulanabilir. Uzman doktor tarafından reelleştirilmesi halinde uzun seneler şahane bir gülüşe ve estetik dişlere sahip olmanız muhtemeldir. Needeste porselen kaplama muayenehaneyi olarak sizlere ekipmanlı bir etrafta uzman doktorlarımız ile hizmet veriyoruz.

Porselen kaplama, muhtelif biçimlerde uygulanabilmektedir. Rengi değişen dişlerin üzerine yaprak kaplama, kırık veya biçim bozuklukları olan dişlerde noksan olan kısmı bitirme emeliyle kullanılabildiği gibi takma dişlerde diş kaplama usulü olarak müracaat edilen bir tekniktir.

Porselen kaplamalar bazen alt kısma muhtelif materyallerin ilave edilmesi ile kuvvetlendirilmektedir. Metal yardımlı porselen kaplamalarda, porselenin altına metal yerleştirilerek dayanıklılığı artırılır. Ancak koyu renkli olan metal, dişi de koyu renkli gösterdiğinden, özellikle ön dişlerde seçim edilmez. Son senelerde bunun yerine beyaz renkli zirkonyum yardımlı porselen kaplamalar kullanılmaya başlanmıştır. Zirkonyum, gerek diş rengine çok yakın olması, gerekse ışığı yansıtan estetik özelliği sayesinde, porselen kaplamalar için en uygun takviye materyalidir. İnsan bedeni ile geçimli ve hiçbir etkene neden olmayan zirkonyum, diş eti hizasında koyu renkli bir görünüm oluşma tehlikesini de ortadan kaldırır.

İletişime Geç
24/7 الاتصال لما تتساءل.
تواصل مع Whatsapp!