Gülüş Tasarımı

Diş

Gülüş Tasarımı

Dişler, dudaklar, surat yapısı ve hatta bakışlar bireye özeldir. Gülüş tasarımı surat ve dudakla geçimli ve gülüşü bitiren her şeyden önce de şahsı mutlu eden tasarımdır.

Ağız suratın odak noktalarından biri olduğu için, gülüşümüz kendimizi ifade etmemizde ve insanlar üzerinde vazgeçtiğimiz tesirde büyük rol oynar. Çekici bir tebessüm size pek çok kapıyı açabilir ve manileri ortadan kaldırabilir. Şayet gülüşünüzden hoşnut değilseniz, kendinize güveninizin düşük olduğundan yakınırsınız. Bu vaziyet hem imajınızı, hem de değişik insanlarla irtibatınızı etkileyecektir. Tebessümmenizle mutlu değilseniz, belki de yeni bir gülüşün zamanıdır.

Tebessümmenin zirkonyum diş kaplamaları, bonding, diş beyazlatması, diş eti işlemleri, diş köprüleri ve diş boyu ayarlaması gibi tekniklerle bireyin estetik görünümüne uygun vaziyete getirilmesi operasyonuna gülüş tasarımı denir. Gülüş tasarımı işlemi ile dişetleri sıradan görünümüne kavuşur, dişlerin renkleri, diş çatlakları ve diş kırıkları düzenlenir, dişlerin kapanışı vaziyeti düzenlenir. Diş doktoru tarafından suratın yapısı, deri rengi, dişler ve dudaklar gibi her ayrıntı gülüş tasarımı harekâtı için ayrıntılı olarak araştırılır. Gülüş tasarımı harekâtında özellikle dişlerin ve diş etlerinin geçim içinde olması en zor konudur.

Gülüş Tasarımı uygulamasında dişlerin ve diş etlerinin vaziyeti, konumu, dişlerin formu, dişlerin birbiriyle ve diş etleriyle oranı ve dişlerin renkleri değerlendirilmelidir. Bu değerlendirme yapılırken bireyin surat oranları, yaşı, cinsiyeti, deri rengi ele alınmalıdır. Tebessümmeyi negatif olarak etkileyecek dişlerdeki çapraşıklık, dişler arasındaki aralık ve dişlerdeki renklenmeler yaprak porselen lamine porselen , diş beyazlatma ve ortodontik rehabilitasyonla analiz etilir.

İletişime Geç
24/7 الاتصال لما تتساءل.
تواصل مع Whatsapp!